TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI

 

1 . TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NEDİR? AVANTAJLARI NELERDİR?  

Eğer SGK’nız varsa tamamlayıcı sağlık sigortası, özel hastanelerde sgk’nın karşılamadığı tüm masrafları karşılayan bir poliçe türüdür. 

NELERİ KAPSIYOR? 

* İster aynı branşta olsun ister farklı branşa ait olsun 10 defa/kez muayene hakkınız bulunmakta;

 * Laboratuvar hizmetleri (kan alma, idrar, gaita testi vs.)

 * Görüntüleme tanı yöntemleri (mr ultrason ,röntgen vs)

* İleri tanı yöntemleri (koroner anjiyografi, göz,beyin ,böbrek anjiyografisi vs.) 

 * Fizik tedavi (muayene veya ameliyat sonrası doktor tavsiyesi)  

* Ambulans hizmetleri (poliçeniz yok ise 200 tl)

* Hastalık ya da kaza sonucu gerekli uzuv giderleri (50.000 tl limitli)

*Her türlü medikal malzeme-koltuk değneği-bileklik-boyunluk-her türlü ortopedik destekleyiciler-tekerlekli sandalyeler -korseler ortopedik ayakkabılar     – işitme cihazı 

* Hastaneye yatış sonrasında yatışı takiben kişinin kendi evinde bir hemşirenin bakımı altına alınması gerekliliği halinde oluşan- beslenme-genel vücut temizliği(bez değişimi, sürgü, yıkanma)  -tedavi (ilaç verilmesi, enjeksiyon, serum, sonda, pansuman) (50.000 tl limitli)

* Her türlü hastanede gözetim altında kalma(yatış işlemleri) (limitsiz)

* Her türlü ameliyat masrafları 

DİKKAT!!!

* Her türlü kanser, kalp hastalıkları ,kronik böbrek rahatsızlıkları, diyaliz, taşlı hastalıklar, prostat, her türlü disk( bel boyun fıtığı) diz cerrahisi(menüsküs) omuz omurga cerrahisi, her türlü fıtık (kasık mide fıtığı) safra kesesi hastalıkları ve organ yetmezliği hastalıkları.   yalnızca 3 ay bekleme süresine tabi tutulup 3 ay sonrasında teminat kapsamına alınmaktadır.   

Ek bilgi:Bir muayene yapılması sonrasında doktorun istediği tüm laboratuvar ve görüntüleme(mr, röntgen ultrason) akabinde yatış ve arkası iğne masrafları TEK muayene olarak sayılır.10 haktan 1 i kullanılmış olur. BİLİNMESİ GEREKEN Her muayene’ de hangi anlaşmalı kuruma gidilirse gidilsin. Girilen branşın ücreti ne olursa olsun. SUT (Sağlık uygulama tebliği) kanunu gereği sadece 15 tl fark ücreti ödenir.Bunun dışında hiçbir ücret ödenmez.

sağlığınız için Size Uygun Fiyatları Verelim